Početna Konkursi Rezultati na konkursima Rezultati konkursa „Najčudnija knjiga na svetu“

Rezultati konkursa „Najčudnija knjiga na svetu“

234
0
PODELI
Dečji dani kulture
Sa prve manifestacije "Dečji dani kulture"

Na konkurs „Najčudnija knjiga na svetu“ stiglo je više od 1300 radova dece iz Srbije, ali i iz regiona, koje je ravnopravno ocenjivao žiri u sastavu: pisac Uroš Petrović, pesnik Branko Stevanović i urednici u Laguni Lidija Šijačić i Zoran Penevski. Laguna zahvaljuje učesnicima i svima koji su pomogli da ovaj konkurs bude izuzetno uspešan.

Literarni radovi – nagrađeni

Nikola Mihajlovski, „Putovanje kroz Knjigogled“ (10 godina, Niš)
Teodora Tonić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (7 godina, I-6, OŠ „20. oktobar“, Novi Beograd)
Tamara Dimić, „Priča o knjizi iz koje su reči bežale“ (8-3, OŠ „Dušan Jerković“, Inđija)

Likovni radovi – nagrađeni

Dejana Andrić (V-2, OŠ „IV kraljevački bataljon“, Kraljevo)
Jelena Zvonar, „Najčudnija knjiga na svetu“ (7 godina, Predškolska ustanova „Stonogica“, Sremska Mitrovica)

Specijalna nagrada

Lazar Ivanović (VIII-1, OŠ „Sveti Sava“, Čitluk, Kruševac)

Tekstovi koji će biti objavljeni

Muhamed Duraković, „Patuljak i čarobna knjiga“ (10 godina, Živinice, BiH)
Nikola Despenić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (5-4, OŠ „Kosta Abrašević“, Resnik)
Kristina Čelebić, „Samoća lista papira“ (6-3, OŠ „Vuk Karadžić“, Kladovo)
Milena Ćorović (IV-3)
Sofija Polić, „Ukleta škola“ (10 godina, OŠ „Kralj Aleksandar Prvi“, Novi Beograd)
Mila Pejović, „Najčudnija knjiga na svetu“ (3-2, Niš)
Branislav Jovanović, „Najčudnija knjiga na svetu“ (VII razred, OŠ „IV kraljevački bataljon“, Kraljevo)
Marko Mitić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (9 godina, Novi Beograd)
Aleksa Knežević, „Najčudnija knjiga na svetu“ (5-1, OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Subotica)
Uroš Tirnanić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (6-1, OŠ „Ratko Mitrović“, Novi Beograd)
Sara Jankov, „Priča o knjizi koja sama sebe čita“ (II-1, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Bečmen)
Anđela Đorđević, „Razvod“ (VI razred, OŠ „Prva obrenovačka osnovna škola“, Obrenovac)
Mila Ljubenković, „Najčudnija knjiga na svetu“ (VIII-6, OŠ „Dušan Radović“, Niš)
Maša Andrejić, bez naslova (10 godina, Kruševac)
Aleksa Jevtić, „Najčudnija knjiga na svetu“ ( V-5, OŠ „Dule Karaklajić“, Lazarevac)
Taria Korać, „Najčudnija knjiga na svetu“ (8 godina, Sjenica)
Mila Janković, bez naslova (II razred, OŠ „Kosta Vujić“, Beograd)
Dejana Divjak, „Najčudnija knjiga na svetu“ (6-2, OŠ „Jovan Popović“, Inđija)
Jovan Ilić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (šesti razred, OŠ „Sveti Sava“, Gornji Milanovac)
Ivana Đurić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (5-2, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Kamenica)
Milana Radosavljević, „Živa knjiga“ (8-3, OŠ „Dušan Jerković“, Inđija)
Mihajlo Kosjer, „Najčudnija knjiga na svetu“ (6-2, OŠ „Dušan Jerković“, Inđija)
Mihailo Bogdanović, „Najčudnija knjiga na svetu“ (II-2, OŠ „Milinko Kušić“, Ivanjica)
Dunja Jović, „Najčudnija knjiga na svetu“ (IV-4, OŠ „Dositej Obradović“, Požarevac)
Ana Efendić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (14 godina, Novi Beograd)
Relja Jaćimović, „Najčudnija knjiga na svetu“ (III-3, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Pančevo)
Anđela Nikolić, „Najčudnija knjiga na svetu“ (VIII-6, OŠ „Dušan Radović“)
Anuška Polić, „Piši duboko…“ (V-4)

Likovni radovi koji će biti objavljeni

Snežana Ponjavić (Čibukovačka 135, 36 000 Kraljevo)
Ilija Mladenović, „Moj susret sa najčudnijom knjigom“ (V-1, OŠ „Jovan Aranđelović“, Crvena Reka)
Luka Artukov (VI-2, Sremska Mitrovica)
Marko Dostanić (VIII-2, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica)
Lena Simović (III-2, OŠ „Dimitrije Tucović“, Kraljevo)
Veljko Lević (III-2, OŠ „Dušan Vukasović Diogen“, Bečmen)
Luka Anđelovski (II-2, OŠ „Paja Jovanović“, Vršac)
Sandra Bogićević (VI-5, OŠ „Ivan Milutinović“, Subotica)
Novak Vukašinović (3. razred, OŠ „Ratko Pavlović Ćićko“, Ratkovo)
Lana Budić (3. razred, OŠ „Ratko Pavlović Ćićko“, Ratkovo)
Mina Ignjatović (V-1, OŠ „Jovan Aranđelović“, Crvena Reka)
Maša Milosavljević (14 godina, Beograd)
Jovana Vasilev (II-4, OŠ „Dimitrije Todorović Kaplar“, Knjaževac)
Nađa Mihić (VI-2, OŠ „Petar Petrović Njegoš“, Beograd)
Lea Buhančević (6 godina, Predškolska ustanova „Stonogica“, Sremska Mitrovica)
Tamara Jovelić (7 godina, Predškolska ustanova „Stonogica“, Sremska Mitrovica)
Jovana Josifljević (OŠ „Vuk Karadžić“, Kraljevo)
Mina Kanjevac (VI-2, OŠ „Vuk Karadžić“, Kraljevo)
Lazar Dunjić (VIII-1, OŠ „Vuk Karadžić“, Kraljevo)
Luka Đekić (VI-1, OŠ „Vera Miščević“, Belegiš)

 

OSTAVITE ODGOVOR