Početna Konkursi Rezultati na konkursima Rezultati likovnog i literarnog konkursa „U svetu bajki“

Rezultati likovnog i literarnog konkursa „U svetu bajki“

424
0
PODELI

Narodna biblioteka “Raka Drainac” Blace u utorak 2.04.2019. godine u 12 sati dodeljuje nagrade i otvara izložbu dečijih radova povodom Međunarodnog dana dečije knjige i raspisivanja Literarnog i likovnog konkursa “U svetu bajki”

Nagrađeni literarni radovi na konkursu na temu “U bajkama je sve moguće”, koji je 18. februara 2019. godine raspisala Narodna biblioteka “Raka Drainac” iz Blaca

Učenici Osnovne škole od V do VIII razreda

I nagrada Ema Zečević V1
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd

II nagrada Jovana Konatarević VII 3
OŠ „Stojan novaković“ Blace

III nagrada Milena Bogetić IX1
JU OŠ „Ratko Žarić“ Nikšić

Pohvaljeni radovi
Marta Dukić VIII4
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd

Andrej Petrović VI3
OŠ „Nikola Tesla“ Rakovica

Ivona Preljević V3
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd

Haris Halilbašić VII
Prva osnovna škola Živince

Učenici Osnovne škole od I do IV razreda

I nagrada Andrej Miletić IV1
OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac

II nagrada Nađa Nikolić III1
OŠ „Dimitrije Todorović-Kaplar“ Knjaževac

III nagrada Miloš Stepanoski IV2
OŠ „Ivo Andrić“ Beograd

Pohvaljeni radovi

Nađa Pajkić III5
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd

Nagradjeni radovi na likovnom konkursu „U bajkama je sve moguće“ objavljen 18.02.2019. godine

Predškolski uzrast

I nagrada Molnar Vivien
Likovna radionica „Em Art“ SUBOTICA

II nagrada Petrvić Ivana
Predškolska ustanova „Stonogica“
Sremska Mitrovica

III nagrada Minić Dunja
Predškolska ustanova „Stonogica“
Sremska Mitrovica

Pohvaljeni radovi

Vukašin Kljakić
Udruženje „Mala radionica“Subotica

Miilana Garčević
Pripremna predškolska grupa „Stonogica“
Sremska Mirovica

Ana Matić
Predškolska ustanova „Happy kids“ Beograd

Od I do IV razreda Osnovne škole

I nagrada Elena Simić
Kreativni centar Raskršća Kragujevac

II nagrada Sonja Perić II razred
Likovna radionica „Em Art“
Bajantska 38/30 24000 Subotica

III nagrada Jana Djurdjević IV2
OŠ „Svetozar Marković“ Lapovo

Pohvaljeni radovi

Teodora Resanović IV razred
Likovna radionica „Em Art“ Subotica

Milica Zdravković II3
OŠ „Stojan Novaković“ Blace

II razred produženi boravak
OŠ „Prva vojvodjanska brigada“ Novi Sad

Od V do VIII razreda

I nagrada Andjela Bašić VII3
OŠ „France Prešern“ Beograd

II nagrada Mina Zoričić VII1
OŠ„Ljuba Nenadović“ Beograd

III nagrada Milica Avramović VI3
OŠ „Stojan Novaković“ Blace

Pohvaljeni radovi

Adriana Stepanović VII2
OŠ„France Prešern“ Beograd

Lana Matić VI2
OŠ „Momčilo Živojinović“ Mladenovac

Stefan Miladinović V razred
OŠ „Stojan Novaković“ Blace

Ignjat Maričić VI4
OŠ„Momčilo Živojinović“ Mladenovac

Teodora Živadinović VII1
OŠ „France Prešern „ Beograd

Žiri za literarne radove:

  1. Mirjana Bojanić Ćirković,doktor filoloških nauka
    2.Ivana Grujić,profesor srpskog jezika
    3. Mihajlo Pršić, knjizničar i zavičajni pesnik

Žiri za likovne radove:

1.Svetlana Jevremović,magistar likovnih umetnosti
2.Milena Simić, grafički dizajner
Dragica Milunović, knjižničar

Žiri je imao težak zadatak da izabere i nagradi literarne i likovne radove.

Na konkursu je učestvovalo 597 mladih autora iz Srbije, Crne Gore, Makedonije, Republke Srpske, Hrvatske i Nemačke.

Čestitamo svim mladim pesnicima, piscima i umetnicima!

 

OSTAVITE ODGOVOR